Νίκη 3-1 για τον Παναιτωλικό

>> Κυριακή 20 Μαρτίου 2011

Με σκορ 3-1 ο Παναιτωλικός επικράτησε της Αναγέννησης στο σημερινό παιχνίδι που έγινε στο Αγρίνιο. Το σκορ άνοιξε στο 3ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Θεοδωρίδη ο Ρότσα με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στην ομάδα μας. Στο 36’ ο Θεοδωρίδης με εκτέλεση φάουλ πέτυχε το δεύτερο γκολ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ντοριβάλ επίσης με εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 2-1. Στο β’ ημίχρονο ο Παναιτωλικός, που ήταν ανώτερος της Αναγέννησης, πέτυχε τρίτο γκολ με σουτ του Γκούρμα στο 62’.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τσενάμο, Παλαιολόγος, Βούκοβιτς, Αναστασιάδης, Ετζενγκέλε, Ρότσα, Μουμίν, Μπουμάλ (78’ Γκουέι), Μπαϊκαρά (83’ Μπελεβώνης), Θεοδωρίδης (68’ Κούσας), Γκούρμα.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Καρακώστας, Κουτρουμάνος (34’ Σάββας), Κουρτεσιώτης, Κάρλος, Ραονέ, Μπιτέλης (75’ Ροντρίγκο), Αθανασιάδης, Ντοριβάλ, Δούκας, Βούκοβιτς, Σίλβα (66’ Μπουντούρης)

- MVP ψηφίστηκε ο Ντενίζ Μπαϊκαρά
- Εισιτήρια 2.852

Η ομάδα μας παίζει την ερχόμενη εβδομάδα στο Ηράκλειο με αντίπαλο τον ΟΦΗ σε ένα "ντέρμπι ανόδου" καθώς ο ΟΦΗ είναι τρίτος στη βαθμολογία αλλά με διαφορά 8 βαθμών από τον Παναιτωλικό.