Νέα Νίκη για τον Παναιτωλικό

>> Κυριακή 7 Μαρτίου 2010

Νίκη 2-1 με Εθνικό Αστέρα.

Με γκολ στις αρχές κάθε ημιχρόνου ο Παναιτωλικός νίκησε 2-1 τον Εθνικό Αστέρα στο σημερινό παιχνίδι της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Στο 2ο λεπτό μετά από δυνατό σουτ του Βούκοβιτς και ασθενή απόκρουση του Γκίτκου, ο Μπαϊκαρά έδωσε προβάδισμα στους κυανοκίτρινους, σκοράροντας για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι. Στο 3ο λεπτό του β’ ημιχρόνου ο Ζουρούδης με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0. Ο Εθνικός Αστέρας στο 77’ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με 2η κίτρινη κάρτα του Χωριανόπουλου. Ο Γκουεΐ στι 4ο λεπτό των καθυστερήσεων μείωσε για τους φιλοξενούμενους.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Πονηρός, Γκόλιας, Αναστασιάδης, Παλαιολόγος, Δέντσας (82’ Χάντζιτς), Δημούτσος, Μπαϊκαρά (47’ Μόρετς), Στούρμπακ, Ζουρούδης, Βούκοβιτς (60’ Μπελεβώνης), Μουμίν.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γκίτκος, Καρατζάς, Τραορέ, Κριπιντίρης, Χωριανόπουλος, Μπενίσκος, Πασάς (60’ Τσάτσος), Τζημόπουλος (62’ Φαμπίνιο), Τζωρμπατζάκης, Λουάμο, Καγκιούζης (35’ Γκουεΐ).

(Φώτο: ΔΕΡΒΙΣΗΣ)